Concello de Verín

  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Home Deportes Pavillón de Deportes Resultados da 2ª da Carreira-Andaina de Monte 'Pozo do Demo'
Resultados da 2ª da Carreira-Andaina de Monte 'Pozo do Demo' PDF Imprimir Correo-e
Xoves, 19 Abril 2012 09:23

O pasado 1 de abril tivo lugar a segunda edición da Carreira-Andaina de Monte 'Pozo do Demo', organizada polo Concello de Verín e a Asociación de Sendeirismo Ruta das Augas. Devandita iniciativa, na que participaron máis de 1.100 persoas, estivo divida en tres probas: andaina, carreiras escolares (para menores nacidos entre 1997 e 2004) e unha carreira de montaña. A andaina, de dificultade media, tivo un percorrido próximo aos 18 quilómetros, e percorreu as paraxes desta zona natural, chegando ata a localidade de Veiga das Meás (Vilardevós). Mentres que a carreira, dunha distancia de 11.37 quilómetros e tamén de dificultade media, estivo dividida en seis categorías de idade e tivo lugar por zonas de montaña, terra e asfalto.


Os resultados da 2ª Carreira de Monte 'Pozo do Demo' foron:

2ª CARREIRA DE MONTE "POZO DO DEMO" (VERÍN) -11,37 Km-





POSTO ATLETA Clube / Procedencia CATEGORÍA TEMPO (*)
1 Marcial Rodríguez Rey Deportes Marcial 1º SuperVeterano M. 43' 52''
2 Elpidio Gómez Sousa C.M. Ribeira Sacra 1º Veterano M. 43' 53''
3 Saturnino González Novoa Indep. Ourense 2º Super Veterano M. 45' 13''
4 Cástor Salgado Rodríguez A.D. Limiactiva 2º Veterano M. 47' 34''
5 Jorge Carlos Danoz Cano A. Running Barcelona Gavá 1º Senior M. 47' 52''
6 Manuel Prieto Gil C.M. Ribeira Sacra 3º Veterano M. 48' 13''
7 José Prol Quintas Fluvial Lugo 4º Veterano M. 48' 22''
8 Adolfo Garrido Fernández Red 1 Trail Ourense 5º Veterano M. 48' 34''
9 José Antonio Carballo Pose Vía XVIII Maceda 6º Veterano M. 48' 41''
10 Manuel Gómez García Atletismo Mieres 3º SuperVeterano M. 49' 02''
11 Marcos Prado Fandiño Indep. Ourense 2º Senior M. 49' 08''
12 José Antonio Fernández Rodríguez Indep. Verín 4º SuperVeterano M. 49' 09''
13 Severino Correa Correa Indep. Vilar de Barrio 7º Veterano M. 49' 37''
14 Martín Morales Ferreiro A.D. Limiactiva 8º Veterano M. 49' 51''
15 José Javier Gómez Iglesias Burgas Atletismo Ourense 9º Veterano M. 49' 53''
16 José Manuel Corral Justo Indep. 3º Senior M. 49' 57''
17 José Mira Fernández Burgas Atletismo Ourense 10º Veterano M. 50' 07''
18 Manuel Quintairos Cid C.D. Val da Rabeda 11º Veterano M. 50' 11''
19 Marcos Gómez Gómez Vía XVIII Maceda 4º Senior M. 50' 15''
20 Ramón Rodríguez González C.C.A. Carballiño 12º Veterano M. 50' 27''
21 Gonzalo Rodríguez López Indep. Redondela 13º Veterano M. 50' 44''
22 Pablo Feijoo Loureiro Prefabricados Feijoo 14º Veterano M. 50' 52''
23 Rubén Estévez Pereira Indep. A Mezquita 5º Senior M. 51' 22''
24 Diego Martínez Ribao Red 1 Trail Ourense 6º Senior M. 51' 34''
25 Francisco Javier González Rodicio Red 1 Trail Ourense 15º Veterano M. 51' 48''
26 Juan Pablo López Vázquez Indep. Lugo 16º Veterano M. 51' 52''
27 Álvaro Miguel Zubieta Indep. Santander 17º Veterano M. 52' 14''
28 Roy González Salgado Indep. Xinzo de Limia 7º Senior M. 52' 25''
29 Luis Orea Rubido Clín. Dentales Seoane 5º SuperVeterano M. 52' 31''
30 Rubén Rodríguez Fernández Indep. Ourense 18º Veterano M. 52' 37''
31 Miguel Ángel Díaz Barba A.D. Limiactiva 19º Veterano M. 52' 40''
32 Julio Alberto Méndez Santás Vía XVIII Maceda 8º Senior M. 52' 53''
33 Miguel López Casado Vía XVIII Maceda 9º Senior M. 53' 08''
34 Rafael Antas Cannas Indep. Ourense 20º Veterano M. 53' 10''
35 Jorge Calvo Montero Indep. Verín 10º Senior M. 53' 11''
36 José Manuel Pérez Rodríguez Os Afiadores Ourense 21º Veterano M. 53' 14''
37 Gerardo Pérez Lenza Verxel N.D. 6º SuperVeterano M. 53' 22''
38 Pío Rodríguez Rodríguez Indep. Barbadás 22º Veterano M. 53' 35''
39 Vidal Guerra Breijo Indep. Verín 11º Senior M. 53' 50''
40 Rubén Sio Fernández Atletismo Porriño 23º Veterano M. 54' 15''
41 David Vázquez Domínguez Indep. Barbadás 12º Senior M. 54' 18''
42 Iván Álvarez Pérez A.D. Limiactiva 13º Senior M. 54' 19''
43 Pedro Seoane López Clube Alpino Ourensán 24º Veterano M. 54' 19''
44 Alberto Domínguez Lemos Atletismo Porriño 25º Veterano M. 54' 32''
45 Gerardo Manso Rodríguez Indep. Verín 26º Veterano M. 54' 37''
46 Roberto Vázquez Rodríguez Indep. Ourense 14º Senior M. 54' 45''
47 Serafín Cid Paz C.D. Val da Rabeda 27º Veterano M. 54' 50''
48 Miguel Blanco Pousadas Indep. A Merca 15º Senior M. 54' 51''
49 Benigno Saavedra Gayoso C.D. Val da Rabeda 7º SuperVeterano M. 55' 12''
50 José Antonio Gallardo Canitro Kórpore Carballiño 28º Veterano M. 55' 12''
51 Javier Yáñez Dos Santos Indep. Verín 29º Veterano M. 55' 20''
52 Juan Ramón Salgado Álvarez Indep. Verín 30º Veterano M. 55' 30''
53 Santiago Rodríguez Carracedo Indep. Esgos 31º Veterano M. 55' 41''
54 Álvaro García Blanco Prefabricados Feijoo 1º Promesa M. 55' 41''
55 Francisco Javier Ortega Infiesta Indep. Ourense 32º Veterano M. 56' 01''
56 José Daniel González Quintairos C.D. Val da Rabeda 8º SuperVeterano M. 56' 04''
57 Miguel Novo Regueira Atletismo Porriño 33º Veterano M. 56' 06''
58 José Manuel Ferreiro Vázquez Os Afiadores Ourense 9º SuperVeterano M. 56' 09''
59 David Vidal García Esprintes Ourense 16º Senior M. 56' 16''
60 Francisco Javier Salgado Cid Indep. Verín 34º Veterano M. 56' 23''
61 Alfredo Ferreiro Deaño C.D. Aurum 17º Senior M 56' 27''
62 Xosé Manuel Meijome Sánchez ADAS O Barco 35º Veterano M. 56' 32''
63 José Antonio Formoso González Red 1 Trail Ourense 10º SuperVeterano M. 56' 40''
64 Benito Rodríguez Martínez Indep. Vigo 36º Veterano M. 56' 42''
65 Santiago José Outeiriño Gallego C.D. Val da Rabeda 37º Veterano M. 56' 49''
66 Manuel Caride Pérez Indep. Salvaterra de Miño 11º SuperVeterano M. 56' 51''
67 José Javier Díaz Araujo C.D. Val da Rabeda 38º Veterano 56' 54''
68 Juan Pablo Figueroa Fernández Indep. Redondela 18º Senior M. 57' 04''
69 Federico Losada Conde Indep. Ourense 39º Veterano 57' 06''
70 Rubén Trigo Morán Prefabricados Feijoo 19º Senior M. 57' 09''
71 Teodoro Martínez Alonso Indep. Ourense 12º SuperVeterano 57' 11''
72 David Alonso Alonso Indep. Mos 20º Senior M. 57' 17''
73 Miguel Ángel Losada Vázquez Indep. San Cibrao das Viñas 13º SuperVeterano M. 57' 17''
74 Diego Pazos Saínza Indep. Verín 21º Senior M. 57' 17''
75 Joseba Aingeru Mintegi Eskisabel Indep. Lazkao 14º SuperVeterano M. 57' 17''
76 Roberto Feijoo Cantarilla A.D. Limiactiva 40º Veterano M. 57' 19''
77 José Luis Novoa Cid Veteranos Pabellón Ourense 41º Veterano M. 57' 28''
78 Ignacio Paz Fernández Indep. Barbadás 42º Veterano M. 57' 31''
79 Iago Fernández Álvarez Indep. Ourense 2º Promesa M. 57' 37''
80 Gerardo Diz Lorenzo Indep. Verín 43º Veterano M. 57' 39''
81 Gumersindo Álvarez González Indep. Ourense 15º SuperVeterano M. 57' 40''
82 José Luis Requejo Rodríguez C.C.A. Carballiño 44º Veterano M. 57' 40''
83 Alberto Díaz Portas Indep. Tuy 45º Veterano M. 57' 48''
84 Pedro Pérez Vidueira Indep. Viana do Bolo 16º SuperVeterano M. 57' 49''
85 Equicio Prieto González Veteranos Pabellón Ourense 17º SuperVeterano M. 57' 49''
86 Nacho Pérez Rodríguez Indep. Ourense 46º Veterano M. 57' 54''
87 José María Sousa Gálvez Indep. A Mezquita 1º Junior M. 57' 55''
88 José Francisco Lorenzo Fernández C.C.A. Carballiño 47º Veterano M. 58' 00''
89 Miguel Pérez Dobarrio Indep. Verín 18º SuperVeterano M. 58' 05''
90 José Rubén Calvo Fernández Os Afiadores Ourense 48º Veterano M. 58' 10''
91 Carlos Fidalgo Rivas Indep. Barbadás 49º Veterano M. 58' 16''
92 Miguel Brey Louzao Indep. Vedra 50º Veterano M. 58' 17''
93 Guillermo Ariel Campos Martinaschi Indep. Poio 51º Veterano M. 58' 24''
94 José Antonio Fernández Núñez Indep. Trives 22º Senior M. 58' 45''
95 Rómulo Soto Vázquez Indep. O Carballiño 23º Senior M. 58' 52''
96 Sonia Teijeiro Ferro Veteranos Pabellón Ourense 1ª Veterano Fem. 58' 55''
97 Miguel Cortizo Boullosa Indep. Redondela 24º Senior M. 58' 58''
98 Tomás Fraiz Velázquez ADAS O Barco 25º Senior M. 59' 09''
99 Marcial Reza Montenegro Clube Beariz Triatlón 52º Veterano M. 59' 11''
100 Álvaro Blanco Pousadas Indep. A Merca 26º Senior M. 59' 17''
101 Javier Araujo Pérez Indep. Verín 27º Senior M. 59' 18''
102 Andrés Gallego Martín-Esperanza Indep. Vigo 19º SuperVeterano M. 59' 23''
103 Abel Iglesias Fuertes Clube Triourense 28º Senior M. 59' 36''
104 Emilio Abal Morrazo Indep. Cambados 20º SuperVeterano M. 59' 38''
105 David Álvarez Álvarez Indep. Verín 2º Junior M. 59' 52''
106 Ronald Lorite Rodríguez Clube Alpino Ourensán 29º Senior M. 59' 58''
107 Pablo Penín González Indep. Ourense 53º Veterano M. 59' 58''
108 Iris Soto Blanco Olímpico de Vedra 1ª Promesa Fem. 59' 58''
109 Hammer Scott Rangel Indep. Verín 30º Senior M. 1h 00' 01''
110 Tomás Martínez Álvarez A.D. Limiactiva 31º Senior M. 1h 00' 23''
111 Leopoldo García González Indep. Vigo 54º Veterano M. 1h 00' 28''
112 Higinio López Blanco Clube Alpino Ourensán 32º Senior M. 1h 00' 28''
113 Carlos Araujo Pérez Indep. Verín 21º SuperVeterano M. 1h 00' 30''
114 Pablo Blanco Penelas Indep. Verín 3º Junior M. 1h 00' 32''
115 Javier Rodríguez Iglesias Indep. A Peroxa 22º SuperVeterano M. 1h 00' 46''
116 Javier García Cid Indep. Allariz 33º Senior M. 1h 00' 47''
117 Mario Fente Sousa Indep. A Peroxa 55º Veterano M. 1h 00' 48''
118 Ana Belén Losada Pérez Indep. Ourense 1ª Senior Fem. 1h 00' 59''
119 Isaac Cid Barandela Indep. San Cibrao das Viñas 56º Veterano M. 1h 01' 01''
120 Koldo Vila Álvarez Indep. Verín 57º Veterano M. 1h 01' 08''
121 Óscar Losada Álvarez Indep. Castro Urdiales 58º Veterano M. 1h 01' 30''
122 David Losada Conde Indep. Ourense 59º Veterano M. 1h 01' 31''
123 Brais Novoa Vázquez Indep. Ourense 4º Junior M. 1h 01' 33''
124 Diego García Padín Indep. Meaño 34º Senior M. 1h 01' 35''
125 Jesús Rodríguez Blanco Indep. Ourense 23º SuperVeterano M. 1h 01' 42''
126 Francisco Rodríguez Valle Indep. Verín 60º Veterano M. 1h 01' 49''
127 Mario Daniel Varela Crespo Esprintes Ourense 35º Senior M. 1h 01' 51''
128 Juan Manuel Estévez Rodríguez Red 1 Trail Ourense 61º Veterano M. 1h 01' 53''
129 Lucas Rodríguez López Clube Alpino Ourensán 5º Junior M. 1h 02' 04''
130 Alfonso Moreira De Jesús Indep. Verín 36º Senior M. 1h 02' 10''
131 Carlos Santamarina Núñez Indep. Verín 37º Senior M. 1h 02' 11''
132 Óscar Borrajo Vicente Indep. Ourense 62º Veterano M. 1h 02' 23''
133 Xoán Antón Losada Soto A.D. Limiactiva 38º Senior M. 1h 02' 37''
134 Alejandro Domínguez González Indep. Bande 6º Junior M. 1h 02' 42''
135 Alfonso González López Clube Alpino Ourensán 39º Senior M. 1h 02' 44''
136 Martín Rodríguez Fernández Indep. Ourense 40º Senior M. 1h 02' 45''
137 José Antonio Salgado Rúa Clube CIE Galfor 63º Veterano M. 1h 02' 46''
138 Pablo Mariño Diéguez Indep. Verín 41º Senior 1h 02' 49''
139 Javier Rodríguez García Indep. Verín 24º SuperVeterano M. 1h 02' 51''
140 Luis Ramos Álvarez A.D. Limiactiva 64º Veterano M. 1h 02' 52''
141 Marcos García Salgado Indep. Verín 7º Junior M. 1h 03' 07''
142 Adolfo Fernández Docasar Indep. O Barco 65º Veterano M. 1h 03' 11''
143 César Prieto Gil Indep. Verín 66º Veterano M. 1h 03' 16''
144 José Miguel Meza Morales Esprintes Ourense 67º Veterano M. 1h 03' 20''
145 Juan Carlos Fernández Caride C.C.A. Carballiño 68º Veterano M. 1h 03' 24''
146 Marcos Pérez Míguez Indep. Barbadás 42º Senior M. 1h 03' 24''
147 Ángel Ramón Fernández Álvarez Indep. Barbantes 69º Veterano M. 1h 03' 45''
148 Cristóbal Mateos García Indep. Ourense 70º Veterano M. 1h 03' 56''
149 Daniel Guimaré González Atletismo Porriño 71º Veterano M. 1h 03' 56''
150 Andrés Fernández Manso Indep. Verín 72º Veterano M. 1h 04' 04''
151 Juan Pablo Basalo Da Rocha Indep. Allariz 43º Senior M. 1h 04' 14''
152 Tomás Rodríguez Iglesias Kórpore Carballiño 73º Veterano M. 1h 04' 20''
153 Marcos Castro Balboa Indep. Meaño 74º Veterano M. 1h 04' 23''
154 Óscar Sabucedo Blanco Indep. Barbadás 75º Veterano M. 1h 04' 27''
155 Xosé Manuel Gil Ramos Vía XVIII Maceda 76º Veterano M. 1h 04' 28''
156 José Seijo Martínez Asaltamontes Ourense 25º SuperVeterano M. 1h 04' 38''
157 Antonio Núñez García Indep. Ourense 26º SuperVeterano M. 1h 04' 51''
158 Basilio Verdeal González Indep. O Porriño 27º SuperVeterano M. 1h 05' 05''
159 Manuel Novoa López Indep. Ourense 44º Senior M. 1h 05' 11''
160 Jesús Vila Blanco C.D. Val da Rabeda 28º SuperVeterano M. 1h 05' 14''
161 Luis Manuel Rodríguez Domarco Indep. Allariz 45º Senior M. 1h 05' 15''
162 Gonzalo Espino Gómez Indep. Vigo 1º Juvenil M. 1h 05' 44''
163 Rubén Portela Ruíz Indep. Verín 8º Junior M. 1h 05' 47''
164 Alberto Novoa López Indep. Ourense 77º Veterano M. 1h 05' 51''
165 José Fernández Barracel C.D. Val da Rabeda 29º SuperVeterano M. 1h 05' 53''
166 Paqui Souto Salgado Red 1 Trail Ourense 2ª Veterano Fem. 1h 06' 04''
167 Miguel Ángel Fernández Rodríguez ADAS O Barco 78º Veterano M. 1h 06' 04''
168 Jorge Puga González C.D. Val da Rabeda 30º SuperVeterano M. 1h 06' 09''
169 Cristina Eisermann Chamoso Kórpore Carballiño 3ª Veterano Fem. 1h 06' 13''
170 José Luis Delgado García Indep. Verín 79º Veterano M. 1h 06' 52''
171 Celso Novoa González Indep. Ourense 80º Veterano M. 1h 07' 01''
172 Iván Fernández Pousada Indep. Verín 9º Junior M. 1h 07' 24''
173 Delmi Fernández Fernández Red 1 Trail Ourense 4ª Veterano Fem. 1h 07' 29''
174 Luciano Cendón Diz Kórpore Carballiño 81º Veterano M. 1h 07' 29''
175 Brais Quintairos Manso Indep. Verín 2º Juvenil M. 1h 07' 45''
176 Emilio José Boo Blanco Indep. Verín 46º Senior M. 1h 07' 55''
177 Juan Antonio Fernández Lorenzo Indep. Ourense 82º Veterano M. 1h 08' 25''
178 Anxo Fernández Díaz Indep. Ourense 31º SuperVeterano M. 1h 08' 39''
179 Antonio Prieto Gil Indep. Verín 47º Senior M. 1h 09' 02''
180 Xoma Pérez Rodríguez Indep. Barbantes 32º SuperVeterano M. 1h 09' 08''
181 José Luis León De Vega Indep. Verín 83º Veterano M. 1h 09' 11''
182 Marcos Alves Blanch Indep. Verín 10º Junior M. 1h 09' 25''
183 Manuel Almansa Hermida Indep. O Carballiño 48º Senior M. 1h 09' 29''
184 Claudio Máximo San Martino Gómez Indep. Verín 11º Junior M. 1h 09' 35''
185 Arturo Casasnovas Calvo Indep. O Pereiro de Aguiar 33º SuperVeterano M. 1h 09' 36''
186 Arturo Vázquez Casal Indep. Ourense 34º SuperVeterano M. 1h 09' 36''
187 Dora Riveiro Gómez Kórpore Carballiño 5ª Veterano Fem. 1h 10' 04''
188 Luis Valle Seoane Indep. Ourense 3º Promesa M. 1h 10' 04''
189 Marta Mera Carrión Clube Alpino Ourensán 2ª Senior Fem. 1h 10' 35''
190 Francisco Javier Reboredo Gil Clube Alpino Ourensán 84º Veterano M. 1h 10' 35''
191 José Ramón Señarís Boo Indep. Cangas do Morrazo 85º Veterano M. 1h 10' 45''
192 Camilo López Valencia Indep. Vigo 86º Veterano M. 1h 11' 07''
193 Ignacio López Rodríguez Indep. Ourense 87º Veterano M. 1h 11' 19''
194 Pablo Mourelle Sanmartín Indep. Lugo 12º Junior M. 1h 11' 42''
195 Leticia Seguín Outeiriño A.D. Limiactiva 3ª Senior Fem. 1h 11' 48''
196 Patricia Álvarez Rodríguez Indep. O Carballiño 4ª Senior Fem. 1h 11' 48''
197 Emilio Rey Pérez Indep. Ourense 88º Veterano M. 1h 12' 14''
198 Anxo Sotelo Pérez Indep. Ourense 49º Senior M. 1h 13' 05''
199 Desiderio Gómez Rúa Indep. Verín 35º SuperVeterano M. 1h 13' 34''
200 José Benito Martínez Vila C.D. Val da Rabeda 36º SuperVeterano M. 1h 14' 07''
201 Enrique Iglesias Rivera Veteranos Pabellón Ourense 37º SuperVeterano M. 1h 14' 12''
202 Máximo Barreiro Pinal Kórpore Carballiño 89º Veterano M. 1h 14' 51''
203 José Ángel Dobarro Otero Kórpore Carballiño 90º Veterano M. 1h 14' 51''
204 Ana Belén Díaz Portas Clube Alpino Ourensán 6ª Veterano Fem. 1h 14' 54''
205 Javier Blanco Seara Indep. Ourense 4º Promesa M. 1h 14' 54''
206 José Luis Diéguez André Indep. Cualedro 38º SuperVeterano M. 1h 17' 22''
207 Ramón Domínguez Fernández Indep. Ribadavia 39º SuperVeterano M. 1h 17' 39''
208 Benito Quiñones García Indep. A Mezquita 91º Veterano M. 1h 17' 52''
209 Pablo Vaamonde Franco Indep. Verín 3º Juvenil M. 1h 17' 52''
210 Alberto Santamarina Nogueiras Indep. Verín 4º Juvenil M. 1h 17' 53''
211 Marco Antonio Gómez Gil Indep. Verín 92º Veterano M. 1h 18' 10''
212 Marta González García Indep. Verín 1ª Juvenil Fem. 1h 21' 53''
213 Aldara Pousada García Indep. Verín 2ª Juvenil Fem. 1h 21' 54''
214 Marta Formoso Pérez Indep. Maside 5ª Senior Fem. 1h 22' 17''
215 Jacobo Mosquera Álvarez C.D. Aurum 50º Senior M. 1h 22' 18''
216 Pascual Ruggiero Álvarez Indep. Verín 93º Veterano M. 1h 28' 57''
217 María das Graças Traca Pinto Indep. Ourense 1ª SuperVeterano Fem. 1h 29' 36''
218 Ángeles Cruz Vila Desnivel Positivo/Sport Zone 7ª Veterano Fem. 1h 39' 22''

Por outra banda tamén se programou a segunda edición de carreiras escolares 'Pozo do Demo' cos seguintes resultados:

CATEGORÍA ALEVÍN (2001-2002)


Dorsal

Atleta

Categoría

Colegio

Tiempo

Ritmo/Km

1

330

Manuel Prieto Parada

1º Masculino

A.D. Limiactiva

02’ 21’’

---

2

340

Rubén Gómez Blanco

2º Masculino

Mª Inmaculada

02’ 27’’

---

3

314

Alex Domínguez Fornos

3º Masculino

Mª Inmaculada

02’ 29’’

---

4

329

Manuel Gómez López

4º Masculino

Amaro Refojo

02’ 34’’

---

5

335

Miriam Cerdeiriña Cid

1ª Femenina

Mª Inmaculada

02’ 41’’

---

6

333

Marta Caneiro Losada

2ª Femenina

Mª Inmaculada

02’ 44’’

---

7

312

Agustín Gallego Gómez

4º Masculino

Mª Inmaculada

02’ 45’’

---

8

324

Jorge Afonso Cabido

5º Masculino

Mª Inmaculada

02’ 46’’

---

9

327

Luis Sobrino Rodríguez

6º Masculino

Princesa España

02’ 48’’

---

10

323

Guillermo Feijoo Pazos

7º Masculino

Mª Inmaculada

02’ 48’’

---

11

321

Francisco González Diz

8º Masculino

Mª Inmaculada

02’ 54’’

---

12

338

Olalla Uxía Bandín Vega

3ª Femenina

Amaro Refojo

02’ 58’’

---

13

343

Unai Pérez García

9º Masculino

Mª Inmaculada

02’ 59’’

---

14

339

Pablo Fernández Fernández

10º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 01’’

---

15

341

Sofía Morillo Dobarrio

4ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 01’’

---

16

311

Aarón García Diéguez

11º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 09’’

---

17

4

Xabier Álvarez Álvarez

12º Masculino

Amaro Refojo

03’ 15’’

---

18

315

Alfonso Ruggiero García

13º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 17’’

---

19

326

Lucía Álvarez García

5ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 25’’

---

20

344

Unai Salgado Martínez

14º Masculino


03’ 32’’

---

21

345

Uxía Vilaboa Da Silva

6ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 33’’

---

22

325

Kevin Sierra Sánchez

15º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 43’’

---

23

332

María Justo Arias

7ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 44’’

---

24

316

Arancha Merodio Franco

8ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 56’’

---

25

317

Aroa Sousa Colmenero

9ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 57’’

---

26

319

David León Gruber

16º Masculino

Mª Inmaculada

04’ 07’’

---

27

313

Alejandro Limia Sánchez

NP

Mª Inmaculada

---

---

28

318

David Cuervo Pallín

NP

Mª Inmaculada

---

---

29

320

Eva Diéguez Vila

NP

Mª Inmaculada

---

---

30

322

Gonzalo Carrajo Mariño

NP

Mª Inmaculada

---

---

31

328

Luis Vega Mascareñas

NP

Mª Inmaculada

---

---

32

331

María González Fernández

NP

A.D. Limiactiva

---

---

33

334

Miguel Lorenzo Peral

NP

Mª Inmaculada

---

---

34

336

Nadia Gago Pérez

NP

Mª Inmaculada

---

---

35

337

Nayeli Iglesias Chávez

NP

O Carballiño

---

---

36

342

Thaisa Pérez Rodríguez

NP

O Señorín

O Carballiño

---

---

 


CUADRO DE HONOR


ALEVÍN

FEMENINO

CLUB

ALEVÍN

MASCULINO

CLUB

1

Miriam Cerdeiriña Cid

Mª Inmaculada

1

Manuel Prieto Parada

A.D. Limiactiva

2

Marta Caneiro Losada

Mª Inmaculada

2

Rubén Gómez Blanco

Mª Inmaculada

3

Olalla Uxía Bandín Vega

Amaro Refojo

3

Alex Domínguez Fornos

Mª Inmaculada

4

Sofía Morillo Dobarrio

Mª Inmaculada

4

Agustín Gallego Gómez

Mª Inmaculada

5

Lucía Álvarez García

Mª Inmaculada

5

Jorge Afonso Cabido

Mª Inmaculada


CATEGORÍA BENJAMÍN (2003-2004)


Dorsal

Atleta

Categoría

Colegio

Tiempo

Ritmo/Km

1

386

Pablo Pazos Seoane

1º Masculino

Mª Inmaculada

02’ 41’’

---

2

356

Breixo Salgado Fernández

2º Masculino

A.D. Limiactiva

02’ 43’’

---

3

346

Aarón Prieto Gallego

3º Masculino

Mª Inmaculada

02’ 46’’

---

4

353

Antía Castro Pérez

1ª Femenina

Mª Inmaculada

02’ 49’’

---

5

347

Aitor Blanco Ferreira

4º Masculino

Princesa España

02’ 50’’

---

6

387

Raúl Cabido Gómez

5º Masculino

Mª Inmaculada

02’ 56’’

---

7

373

João Morales Jiménez

6º Masculino

A.D. Limiactiva

02’ 58’’

---

8

348

Alexandre Cuquejo Rodríguez

7º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 00’’

---

9

382

Mauro Feijoo Reinoso

8º Masculino

A.D. Limiactiva

03’ 01’’

---

10

385

Pablo García Santiago

9º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 05’’

---

11

367

Fabio Correa Dorado

10º Masculino

Vilar de Barrio

03’ 07’’

---

12

383

Nicolás Álvarez Álvarez

11º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 08’’

---

13

372

Javier Rodríguez Fernández

12º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 09’’

---

14

364

Emilio Rojas Castillo

13º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 11’’

---

15

395

Vicente Gil Alvar

14º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 11’’

---

16

361

David Fernández Cid

15º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 12’’

---

17

388

Rubén Freitas Ribeiro

16º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 14’’

---

18

390

Silvia Augusto García

2ª Femenina

Amaro Refojo

03’ 15’’

---

19

381

Mateo Salgado Rúa

17º Masculino

Academia Postal

03’ 18’’

---

20

374

Juan Guerra Rúa

18º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 22’’

---

21

391

Sofía Rodríguez Pardo

3ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 23’’

---

22

359

Claudia Martínez Aguiar

4ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 28’’

---

23

355

Brais Rey Grande

19º Masculino

ADAS O Barco

03’ 30’’

---

24

378

Lucía Fernández Grande

5ª Femenina

ADAS O Barco

03’ 31’’

---

25

384

Noa Lombao González

6ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 34’’

---

26

996

María García Vázquez

7ª Femenina

Amaro Refojo

03’ 36’’

---

27

358

Carlos González Fernández

20º Masculino

A.D. Limiactiva

03’ 37’’

---

28

357

Carla Vaz Montero

8ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 40’’

---

29

369

Guillermo Ruggiero García

21º Masculino

Mª Inmaculada

03’ 41’’

---

30

379

María Justo Rodríguez

9ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 43’’

---

31

393

Uxía Criez Vicente

10ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 48’’

---

32

351

Andrea Casas Sáez

11ª Femenina

Mª Inmaculada

03’ 50’’


33

366

Esther Garza Álvarez

12ª Femenina

Mª Inmaculada

04’ 01’’

---

34

370

Haizea Alonso Limia

13ª Femenina

Mª Inmaculada

04’ 07’’

---

35

349

Alicia Rodríguez Rodríguez

14ª Femenina

Mª Inmaculada

04’ 12’’

---

36

375

Lara Páez Rodríguez

15ª Femenina

Mª Inmaculada

04’ 15’’

---

37

394

Vanesa Justo Arias

16ª Femenina

Mª Inmaculada

04’ 15’’

---

38

1000

Ander Fidalgo Pazos

22º Masculino


04’ 17’’


39

350

Alma Rodríguez Velasco

NP

Mª Inmaculada

---


40

352

Andrea Opazo Ojea

NP

A.D. Limiactiva

---


41

354

Antía González Reis

NP

Mª Inmaculada

---


42

360

Cristian Rodríguez Pereira

NP

Mª Inmaculada

---


43

362

David López Jamardo

NP

Mª Inmaculada

---


44

363

Dimitri Ramos Rayleanu

NP

Mª Inmaculada

---


45

365

Erea López Rodríguez

NP

Mª Inmaculada

---


46

368

Fernando Álvarez Francisco

NP

Mª Inmaculada

---


47

371

Icia Álvarez Castro

NP

Mª Inmaculada

---


48

376

Laura Ginzo Rúa

NP

Mª Inmaculada

---


49

377

Lorena salgado Álvarez

NP

Mª Inmaculada

---


50

380

Martín Montesinos Domínguez

NP

Mª Inmaculada

---


51

389

Samuel Añel Rodríguez

NP

Mª Inmaculada

---


52

392

Teresa Salgado Álvarez

NP

Mª Inmaculada

---


53

396

Xabier Alonso Fernández

NP

Mª Inmaculada

---


54

397

Xade González García

NP

Mª Inmaculada

---


 


CUADRO DE HONOR

CATEGORÍA BENJAMÍN


BENJAMÍN FEMENINO

CLUB

BENJAMÍN MASCULINO

CLUB

1

Antía Castro Pérez

Mª Inmaculada

1

Pablo Pazos Seoane

Mª Inmaculada

2

Silvia Augusto García

Amaro Refojo

2

Breixo Salgado Fdez.

A.D. Limiactiva

3

Sofía Rodríguez Pardo

Mª Inmaculada

3

Aarón Prieto Gallego

Mª Inmaculada

4

Claudia Martínez Aguiar

Mª Inmaculada

4

Aitor Blanco Ferreira

Princesa de España

5

Lucía Fernández Grande

ADAS O Barco

5

Raúl Cabido Gómez

Mª Inmaculada


CATEGORÍA INFANTIL (1999-2000)

 

Dorsal

Atleta

Categoría

Colegio

Tiempo

Ritmo/Km

1

305

José Carlos Castro Torres

1º Masculino

Mª Inmaculada

07’ 14’’

03’ 37’’

2

309

Mustapha Mouri

2º Masculinoo

Xinzo de Limia

07’ 21’’

03’ 40’’

3

308

Miguel Salgado Pérez

3º Masculino

Medeiros

07’ 32’’

03’ 46’’

4

303

Javier Baños González

4º Masculinoi

Mª Inmaculada

07’ 32’’

03’ 46’’

5

297

Emilio Pazos Seoane

5º Masculino

Mª Inmaculada

08’ 06’’

04’ 03’’

6

299

Hugo Rodríguez Pardo

6º Masculino

Mª Inmaculada

08’ 06’’

04’ 03’’

7

306

Marta Espiritu Santo Fernández

1ª Femenina

Mª Inmaculada

08’ 28’’

04’ 14’’

8

300

Irene Morales Jiménez

2ª Femenina

A.D. Limiactiva

08’ 33’’

04’ 16’’

9

307

Marta Fernández Díaz

3ª Femenina

Academia Postal

09’ 17’’

04’ 38’’

10

304

Jimena Salgado Rúa

4ª Femenina

Academia Postal

09’ 23’’

04’ 41’’

11

294

Alejandro Levices Blanco

7º Masculino

Mª Inmaculada

09’ 38’’

04’ 49’’

12

298

Esther Santiago Casares

5ª Femenina

Mª Inmaculada

09’ 50’’

04’ 55’’

13

293

Alejandro Justo Rodríguez

8º Masculino

Mª Inmaculada

11’ 04’’

05’ 32’’

14

295

Ana Gabriela Moreira

6ª Femenina

Mª Inmaculada

11’ 16’’

05’ 38’’

15

310

Proscila Lorenzo Fernández

7ª Femenina

Mª Inmaculada

11’ 46’’

05’ 53’’

16

302

Iria Gómez Martín

---

Mª Inmaculada

Retirada


17

292

Alejandro González Sánchez

NP

Mª Inmaculada

---


18

296

Brais Salgado Vázquez

NP

Mª Inmaculada

---


19

301

Iria Castro Yáñez

NP

Mª Inmaculada

---


   


CUADRO DE HONOR


INFANTIL

FEMENINO

CLUB

INFANTIL

MASCULINO

CLUB

1

Marta Espirito Santo Fdez.

Mª Inmaculada

1

José Carlos Castro Torres

Mª Inmaculada

2

Irene Morales Jiménez

A.D. Limiactiva

2

Mustapha Mouri

Rosalía de Castro Xinzo

3

Marta Fernández Díaz

Academia Postal Ourense

3

Miguel Salgado Pérez

Medeiros

4

Jimena Salgado Rúa

Academia Postal Ourense

4

Javier Baños González

Mª Inmaculada

5

Esther Santiago Casares

Mª Inmaculada

5

Emilio Pazos Seoane

Mª Inmaculada


CATEGORÍA CADETE (1997-1998)


Dorsal

Atleta

Categoría

Colegio

Tiempo

Ritmo/Km

1

283

Iván Gómez Blanco

Masculino

Mª Inmaculada

06’ 49’’

03’ 24’’

2

284

José Miguel Tomé Varela

2º Masculino

Mª Inmaculada

07’ 35’’

03’ 43’’

3

288

Miguel Ángel Fernández Grande

3º Masculino

ADAS O Barco

07’ 35’’

03’ 43’’

4

285

José Ramón López Jamardo

4º Masculino

Mª Inmaculada

08’ 05’’

04’ 02’’

5

282

Íñigo Rolán Taboada

5º Masculino

Mª Inmaculada

08’ 06’’

04’ 03’’

6

279

Cristian Álvarez Castro

6º Masculino

Mª Inmaculada

08’ 46’’

04’ 23’’

7

281

Freddy Gallego Ardila

7º Masculino

Mª Inmaculada

08’ 53’’

04’ 26’’

8

274

Ana Justo Vega

1ª Femenina

Mª Inmaculada

08’ 56’’

04’ 28’’

9

277

Bruno Suárez Cruz

8º Masculino

Desnivel Dep. Vigo

09’ 03’’

04’ 31’’

10

273

Alba Pérez Delgado

2ª Femenina

Mª Inmaculada

09’ 12’’

04’ 36’’

11

272

Alba González Diz

3ª Femenina

Mª Inmaculada

09’ 20’’

04’ 40’’

12

286

Judit Fabeiro Valladares

4ª Femenina

Mª Inmaculada

09’ 21’’

04’ 40’’

13

275

Ana Torres Moreno

5ª Femenina

Mª Inmaculada

09’ 21’’

04’ 40’’

14

276

Antía Bembibre Gómez

6ª Femenina

Mª Inmaculada

09’ 41’’

04’ 50’’

15

280

Elena González García

7ª Femenina

Mª Inmaculada

10’ 15’’

05’ 07’’

16

271

Adrián Barreira Gómez

NP

Mª Inmaculada

---


17

278

Bryan Prieto Das Neves

NP

Mª Inmaculada

---


18

287

María Romero Rodríguez

NP

Mª Inmaculada

---


19

289

Miriam Opazo Ojea

NP

A.D. Limiactiva

---


20

290

Nayim González Rodríguez

NP

Mª Inmaculada

---


21

291

Xoan Eusebio Iglesias Chávez

NP

O Carballiño

---




CUADRO DE HONOR


CADETE

FEMENINO

CLUB

CADETE

MASCULINO

CLUB

1

Ana Justo Vega

Mª Inmaculada

1

Iván Gómez Blanco

Mª Inmaculada

2

Alba Pérez Delgado

Mª Inmaculada

2

José Miguel Tomé Varela

Mª Inmaculada

3

Alba González Diz

Mª Inmaculada

3

Miguel Ángel Fdez. Grande

ADAS O Barco

4

Judit Fabeiro Valladares

Mª Inmaculada

4

José Ramón López Jamardo

Mª Inmaculada

5

Ana Torres Moreno

Mª Inmaculada

5

Íñigo Rolán Taboada

Mª Inmaculada



 

Rúa Irmáns Moreno,13
988.41.11.40
pabellon@verin.net